Centrum Dydaktyczno-Naukowe Mikroelektroniki i Nanotechnologii

W ramach Centrum  Dydaktyczno-Naukowego Mikroelektroniki i  Nanotechnologii wybudowane zostały następujące laboratoria:

1. Infrastruktura niskich temperatur
  2. Laboratorium technologiczne MBE i kontroli jakości nanostruktur
  3. Laboratorium naukowe luminescencji niskotemperaturowej
  4. Pracownia studencka nanopreparatyki
  5. Laboratorium naukowe magnetotransportu w nanostrukturach
  6. Laboratorium technologiczne fotolitografii i litografii elektronowej
  7. Pracownia studencka zjawisk transportowych w strukturach półprzewodnikowych
  8. Pracownia studencka komputerowych systemów pomiarowych
  9. Pracownia studencka optycznych zjawisk w półprzewodnikowych strukturach
  10. Pokoje czyste

W Centrum znajdą się następujące pomieszczenia wraz z wyposażeniem, wykorzystywane na cele dydaktyczno – naukowe:

1. Dwie sale wykładowe każda na 150 osób, z zapleczem dla obsługi aparatury audiowizualnej
  2. Osiem sal ćwiczeniowych
  3. Sala seminaryjna na 50 osób
  4. Trzy Pracownie studenckie z zapleczem

Realizacja Projektu umożliwi kształcenie studentów na najbardziej nowoczesnej aparaturze technologicznej i badawczej. Dodatkowo przewiduje się stworzenie wewnętrznej sieci komputerowej i monitorowanie procesów technologicznych, z możliwością obserwacji bezpośredniej "on-line" w salach wykładowych i ćwiczeniowych, a także z możliwością dokonywania zapisów w postaci filmów i przekazywania ich studentom przez Internet. W ramach Projektu zostaną tym samym wdrożone rozwiązania związane z infrastrukturą ICT. W Centrum będzie stworzone kompleksowe środowisko e-learningowe Virtual Learning Environment (VLE) , połączone z systemami kontroli informacji (Managed Informaton System, MIS).

centrum_nanotechnologii.png